Household and Personal Appliances – Amazing Deals

In this category, you will always find products at extremely low prices. We regularly update and add to our selection of bargains and other great deals. See for yourself how low the prices are at Alza!

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
901 Results
5.0 2×
Watch Price/Availability
Siguro Power Adapter for SGR-AP-D400W
Power Adapter - for air purifier Siguro AP-D400W Auk WiFi
Great price 8.09 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_AP_X005
5.0 4×
Watch Price/Availability
Siguro VT-X017 replacement battery for SGR-VT-H30xx
Accumulator - for stick vacuum cleaner Siguro TURBOVac Cyclone BLDC
Great price 46.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_VT_H300X17
3.7 3×
Watch Price/Availability
Siguro VT-X016 long pile carpet brush for SGR-VT-H30xx
Vacuum Cleaner Accessory - brush for carpets with long pile, for Siguro TURBOVac Cyclone BLDC stick vacuum cleaner
Great price 4.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_VT_H300X16
4.8 9×
Watch Price/Availability
Siguro mop for RV-M300B and RV-R800B
Vacuum Cleaner Accessory - replacement mop for Siguro RV-M300 TURBOVac Navigator and RV-R800 TURBOVac Navigator Pro AI robotic vacuum cleaners
Great price 4.39 €
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_RV_X003
4.9 7×
Watch Price/Availability
Siguro Hepa filter for RV-M300B and RV-R800B
Vacuum Cleaner Accessory - Replacement HEPA 13 filter for Siguro RV-M300 TURBOVac Navigator and RV-R800 TURBOVac Navigator Pro AI robotic vacuum cleaners
Great price 5.69 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_RV_X005
4.8 9×
Watch Price/Availability
Siguro side brush for RV-M300B and RV-R800B
Vacuum Cleaner Accessory - replacement side brush for Siguro RV-M300 TURBOVac Navigator and RV-R800 TURBOVac Navigator Pro AI robotic vacuum cleaners
Great price 9.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_RV_X004
5.0 1×
Watch Price/Availability
Siguro replacement wafer plate for SGR-SM-D131SS
Replacement Hotplate - for Siguro SM-D131S Perfect Toast 3in1
Great price 7.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_SM_X003
5.0 1×
Watch Price/Availability
Siguro VT-X007 Replacement brush for Siguro VT-R350B
Replacement Head , in package
Great price 9.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_VT_X007
5.0 5×
Watch Price/Availability
Siguro DH-X003 carbon filter for SGR-DH-F300W
Air dehumidifier filter - carbon filter for Siguro DH-F300W Dolphin 16L dehumidifier
Great price 7.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_DH_X003
4.4 3×
Watch Price/Availability
Siguro SGR-RV Side brushes for SGR-RV-G57/L65 & HM-RV-A35
Vacuum Cleaner Accessory for SGR-RV-G57/L65 & HM-RV-A35
Great price 2.09 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_RV_X075
5.0 1×
Watch Price/Availability
Home HM-RV Dust filter HM-RV-A350B
Vacuum Cleaner Accessory - replacement dust filter, for vacuum cleaner HM-RV-A35
Great price 1.39 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HM_RV_X013
5.0 2×
Watch Price/Availability
Siguro FN-X001 Remote control for SGR-FN-V750W
Remote Control
Great price 20.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_FN_X001
4.8 6×
Watch Price/Availability
Siguro ST-X007 Cushion
Attachment - Original accessories for Siguro ST-D400W Eider and Home ST-B200W Gadwall steam cleaners, 3 years warranty
Great price 7.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_ST_X007
3.0 2×
Watch Price/Availability
Siguro ST-X009 Gasket
Attachment - Original accessories for Siguro ST-D400W Eider and Home ST-B200W Gadwall steam cleaners, 3 years warranty
Great price 7.90 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_ST_X009
4.8 4×
Watch Price/Availability
Siguro ST-X006 Brush attachment
Attachment - Original accessories for Siguro ST-D400W Eider and Home ST-B200W Gadwall steam cleaners, 3 years warranty
Great price 4.09 €
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_ST_X006
5.0 5×
Watch Price/Availability
Siguro FD-X002 Spare plate for fruit dryer FD-G500
Add-on Plate - compatible with Siguro FD-G500 Super Dry fruit dryer, quality plastic, 2 pcs in pack, 3 years warranty
Great price 14.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_FD_X002
Watch Price/Availability
Xiaomi Vacuum Cleaner P30 Filter
Vacuum Filter -
Amazing Deal 13.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: XIAFV502
Watch Price/Availability
ETA 1710 90100 1-3 years 2 pcs
Replacement Head , sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - 4.90 €/1 pc(s)
Amazing Deal 9.79 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETANH326
4.6 22×
Watch Price/Availability
Siguro Water filter for Sage/Breville coffee machines
Coffee Maker Filter water filter, for the following coffee machines: Sage BES008, reduces water hardness, removes heavy metals and removes chlorine and removes unwanted particles from the water, 1 pc(s) in package
Great price from  6.33 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_WT_C501W
4.5 4×
Watch Price/Availability
AlzaCafé Honduras Bella Vista, 250g (für Espressokaffee)
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Honduras, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 59.60 €/1 kg
Great price 14.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AC_SB_25B15
3.9 6×
Watch Price/Availability
SNIPS 129000882
Milk Frother - manual, to produce milk foam, ergonomic shape, device material plastic, container material plastic, lid and container included, volume 0,5 l, dimensions 32 × 30 × 22 cm (H×W×D)
  13.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SNISM957
1.0 1×
Watch Price/Availability
Dreame RDB4
Vacuum Cleaner Bags Dreame - textile, disposable, volume 4 l, 3 bags per pack
Amazing Deal 9.70 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DRESV01
3.9 6×
Watch Price/Availability
SNIPS Milk Whisk 129000968
Milk Frother - manual, to produce milk foam, ergonomic shape, device material plastic, container material plastic, lid and container included, volume 0,5 l, dimensions 32 × 30 × 22 cm (H×W×D)
Amazing Deal 9.70 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SNISM575
Watch Price/Availability
Tognana FLORENNE Set of tea cups and saucers 200 ml 6 pcs multicoloured
Set of Cups - 6.15 €/1 pc(s)
Amazing Deal 36.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TOGSS62