42" LG OLED42C48
4.6 5 ratings
Television - SMART OLED, , 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HLG and Dolby Vision IQ, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, Miracast, game mode, voice control, plays 360° video, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, mobile device pairing, webOS, VESA 300×200, 20 W speaker(s), Dolby Atmos, G
Code:  WK607h5i62a Product Fiche Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
42" LG OLED42C48
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
52 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
90 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
52 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
90 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Technology
OLED
Colour depth
10
Operating system
Operating system
webOS
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Czech apps
Oneplay
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features
Gaming features
GAME MODE
Dimensions and weight
Height without stand
54.1 cm
Depth without stand
4.06 cm
Base width / leg spacing
71.88 cm
VESA mounting
300×200
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 42" LG OLED42C48
Accessories for 42" LG OLED42C48
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 42" LG OLED42C48
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 42" LG OLED42C48
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 42" LG OLED42C48