TrueLife

We can deliver TrueLife products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for TrueLife products on Alza.at

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing TrueLife goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting TrueLife products by popularity or price.

TrueLife brand names you'll find in our offering

Hide description
128 Results
Watch Price/Availability
TrueLife BELLE IPL E3 Lamp SR
IPL Replacement Lamp -
  59.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLEP618
4.5 249×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush GL UV
Electric Toothbrush - sonic, 80000 movements per minute, 4 modes, timer, battery indicator and smart function, spare heads: 4 pc(s)
Amazing Deal 75.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUZK281
2.7 4×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Travel Case Black
Toothbrush Cover - Black travel case for the TrueLife SonicBrush Compact sonic brush.
  10.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELEPO376
4.5 7×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Charging Base White
Charging Stand White charging station for TrueLife SonicBrush Compact.
  12.90 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENS413
4.6 33×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Heads White Sensitive
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - 6.45 €/1 pc(s)
Great price 12.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ELENN624
5.0 5×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Compact Whiten Duo Pack
Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Compact, sonic type, 2 pc(s) in package - from 6.12 €/1 pc(s)
  from  8.15 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH631
4.3 31×
Watch Price/Availability
TrueLife BELLE IPL E3
IPL Epilator - for face, legs, private parts, back and body, 600000 flashes, 5 modes, power supply: mains (230V)
Amazing Deal 157.90 €
Buy
In stock 4 pcs
Order Code: TRLEP595
4.5 215×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Station S600
Electric Flosser - 10 programs, 6 nozzle(s) per pack, 600ml tank, timer, power: mains-powered
  64.69 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS660
4.5 195×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss Compact L100
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
Great price 48.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUUS801
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
  69.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS615
4.8 36×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush UV - Standard Duo Pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush UV, sonic type, 2 pc(s) in package - 4.95 €/1 pc(s)
Amazing Deal 9.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH795
4.4 53×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Clean-series Standard black 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush Clean, sonic type, 2 pc(s) in package - 4.10 €/1 pc(s)
  8.20 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUnhh99
4.4 383×
Watch Price/Availability
Truelife AquaFloss Compact C300 White
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
Amazing Deal 69.40 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLUS926
4.9 44×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Junior-series heads Soft white 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 3.75 €/1 pc(s)
Amazing Deal from  5.25 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH608
4.7 20×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush K-series heads Sensitive black 2 pack
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package - 5.45 €/1 pc(s)
  10.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH547
5.0 38×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Baby G Heads Medium
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 3.25 €/1 pc(s)
Amazing Deal from  4.55 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH427
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series Jets Dental Plaque 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, 4 pc(s) in package - 1.53 €/1 pc(s)
  6.10 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH49
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series jets Standard 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, interdental type, 4 pc(s) in package - 1.53 €/1 pc(s)
  6.10 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH18
4.8 21×
Watch Price/Availability
TrueLife SonicBrush Kid G Heads Small
Toothbrush Replacement Head - for TrueLife SonicBrush, sonic type, 2 pc(s) in package, suitable for children - from 3.25 €/1 pc(s)
Amazing Deal from  4.55 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH434
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series jets Orthodontic 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, 4 pc(s) in package - 1.30 €/1 pc(s)
  5.20 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH25
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series Jets Tongue Cleaner 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, tongue brush, 4 pc(s) in package - 1.42 €/1 pc(s)
  5.69 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH56
5.0 3×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss L-series jets Periodontal 4 pcs
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, 4 pc(s) in package - 1.53 €/1 pc(s)
  6.10 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRUNH32
4.8 19×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss C-series jets Standard 4 pack
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 4 pc(s) in package - 2.05 €/1 pc(s)
  8.20 €
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH622
4.8 19×
Watch Price/Availability
TrueLife AquaFloss C-series jets Periodontal 4 pack
Replacement Head - for TrueLife AquaFloss, oral irrigators, 4 pc(s) in package - 2.35 €/1 pc(s)
  9.40 €
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TRLNH639