34" ASUS ROG Strix OLED XG34WCDMTG
Monitor - QD-OLED, curved, Ultra Wide QHD 3440 × 1440 (21:9), 240 Hz, matte display, 10 bit, 0,03 ms, G-Sync Compatible, FreeSync Premium and Adaptive-Sync, adjustable height, Power Delivery max. 90 W, HDR, speakers, HDMI and DisplayPort, USB and USB-C data interface, VESA
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
34" ASUS ROG Strix OLED XG34WCDMTG 1,229 € Currently Unavailable
Specifications
Compare
Diagonal
34" (86.36 cm)
Resolution Type
Ultra Wide QHD
Resolution
3440 × 1440
Construction
Angled
Panel technology
OLED
Display diagonal and resolution
Diagonal
34" (86.36 cm)
Resolution Type
Ultra Wide QHD
Resolution
3440 × 1440
Construction
Angled
Panel and screen technology
Panel technology
OLED
Panel type
QD-OLED
Refresh rate
240 Hz
Response time
0.03 ms
Maximum brightness
250 cd/m2
Native contrast
Surface display
Matte
Technology
Adaptive-Sync, FreeSync Premium, G-Sync Compatible
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type
Widescreen
Aspect Ratio
21:9
Backlight and colour
Colour depth
10 bit
Connection
Graphical user interface
DisplayPort, HDMI
Graphical user interface (GUI) standards
DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface
USB, USB-C
Data interface standards
USB 2.0
Audio interface
headphone input
HDMI
2 ×
DisplayPort
1 ×
USB-C
1 ×
USB 2.0
2 ×
WiFi
WiFi 802.11ax
USB
Colour
Colour
Black
Dimensions and weight
Width
81.2 cm
Height
54.5 cm
Depth
11.9 cm
Weight
8.8 kg
VESA mounting
Packaging
Cables included
DisplayPort, HDMI
Warranty
Extended warranty
3-year warranty even for businesses
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
33 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
50 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
50 W
Typical power consumption
33 W
More Specifications
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 34" ASUS ROG Strix OLED XG34WCDMTG
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 34" ASUS ROG Strix OLED XG34WCDMTG
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 34" ASUS ROG Strix OLED XG34WCDMTG
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 34" ASUS ROG Strix OLED XG34WCDMTG
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 34" ASUS ROG Strix OLED XG34WCDMTG