Philips Sonicare

We can deliver Philips Sonicare products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?

Continue

7 reasons to shop for Philips Sonicare products on Alza.at

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Philips Sonicare goods?

When making your selection, don't forget to consider a few aspects that will help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the offer to match your preferences. We also recommend sorting Philips Sonicare products by popularity or price.

Philips Sonicare brand names you'll find in our offering

Hide description
151 Results
4.0 1×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare for Kids HX6600/41 Sonic Electric Toothbrush for Children with Bluetooth
Electric Toothbrush - sonic, 2 modes, bluetooth , timer and battery indicator, spare heads: 2 pc(s), with mobile app
New arrival 61.39 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIZK103
4.0 1×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare for Kids HX6600/42 Sonic Electric Toothbrush for Kids with Bluetooth
Electric Toothbrush - sonic, 2 modes, bluetooth , timer and battery indicator, spare heads: 2 pc(s), with mobile app
New arrival 61.39 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIZK688
4.8 101×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare 5300 HX7103/01
Electric Toothbrush - sonic, 62000 movements per minute, 2 modes, timer, pressure sensor and battery indicator, spare heads: 1 pc(s)
  79.99 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIEK5416
4.5 22×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare 3100 HX4033/32
Electric Toothbrush - sonic, 31000 movements per minute, 3 modes, timer, pressure sensor and battery indicator, spare heads: 1 pc(s)
  59.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIEZK6749
4.5 22×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare 3100 HX4072/42
Electric Toothbrush - sonic, 31000 movements per minute, 3 modes, timer, pressure sensor and battery indicator, spare heads: 2 pc(s)
  93.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIEZK632
4.7 151×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare 5500 HX7110/02
Electric Toothbrush - sonic, 62000 movements per minute, 2 modes, timer, pressure sensor and battery indicator, spare heads: 1 pc(s)
  98.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIEK78
4.6 164×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Power Flosser 7000 HX3911/40
Electric Flosser - 4 programs, 4 nozzle(s) per pack, 600ml tank, cleaning modes, power: mains-powered
  163.39 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS257
4.7 344×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare HX3826/33
Electric Flosser - 2 programs, 2 nozzle(s) per pack, 250ml tank, cleaning modes, power: mains-powered
  106.19 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS044
Watch Price/Availability
Philips Sonicare for Kids Mini HX6034/90 from 3 years 4 pcs + Standard HX6044/90 from 7 years 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Pro Philips Sonicare for Kids, sonic type, 8 pc(s) in package, suitable for children - 5.49 €/1 pc(s)
  43.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINHBUN9
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium All-in-One HX9094/88 4 pcs + HX9094/87 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 8 pc(s) in package - 11.74 €/1 pc(s)
  93.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINHBUN2
4.9 291×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Plaque Defence HX9044/88 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 9.48 €/1 pc(s)
  37.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH702
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Optimal White HX6064/88 4 pcs + HX6064/87 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 8 pc(s) in package - 6.99 €/1 pc(s)
  55.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINHBUN7
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Plaque Defence HX9044/88 4 pcs + HX9044/87 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 8 pc(s) in package - 10.49 €/1 pc(s)
  83.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINHBUN3
4.8 406×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare ProResults HX6014/87 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 5.48 €/1 pc(s)
  21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH771
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium All-in-One HX9092/88 2 pcs + HX9092/87 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 12.48 €/1 pc(s)
  49.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINHBUN1
5.0 4×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare InterCare HX9006/87 6 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare InterCare, sonic type, 6 pc(s) in package - 4.98 €/1 pc(s)
  29.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH665
4.7 344×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare HX3826/31
Electric Flosser - 2 programs, 2 nozzle(s) per pack, 250ml tank, cleaning modes, power: mains-powered
  106.19 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS037
4.8 293×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Sensitive HX6052/88 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 2 pc(s) in package - 8.95 €/1 pc(s)
Great price 17.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH700
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Optimal White HX6062/88 2 pcs + HX6062/87 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 9.23 €/1 pc(s)
  36.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINHBUN8
4.8 406×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare ProResults HX6016/87 6 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 6 pc(s) in package - 4.98 €/1 pc(s)
Great price 29.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH464
4.7 344×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare HX3826/24
Electric Flosser - 2 programs, 2 nozzle(s) per pack, 250ml tank, the handwheel, power: battery-powered
  92.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS7630
4.9 177×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Premium Gum Care HX9052/88 2 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 2 pc(s) in package - 10.95 €/1 pc(s)
  21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH993
4.8 293×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Sensitive HX6054/88 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare, sonic type, 4 pc(s) in package - 6.98 €/1 pc(s)
  27.90 €
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH724
5.0 4×
Watch Price/Availability
Philips Sonicare InterCare HX9004/87 4 pcs
Toothbrush Replacement Head - for Philips Sonicare InterCare, sonic type, 4 pc(s) in package - 5.48 €/1 pc(s)
  21.90 €
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHINH658